Narożnik czy kanapa?

Meble tapicerowane to obowiązkowe wyposażenie w każdym domu. Czy wyobrażamy sobie nasz salon bez wygodnego fotela, sofy lub narożnika? To one zapewniają nam komfort przy odpoczynku, oglądaniu telewizji czy spotkaniach towarzyskich. 
Rynek mebli tapicerowanych jest naprawdę szeroki i często w naszej pracy spotykamy się z pytaniami jak wybrać idealną kanapę?
No właśnie jak? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie 😉 Natomiast możemy pomóc w zrozumieniu potrzeb jakiego mebla Wy potrzebujecie.

Po pierwsze wymiary

Kiedy podejmiesz decyzję o zakupie nowego mebla, musisz wiedzieć jakiej wielkości ma on być. Przed przyjściem do sklepu meblowego zachęcamy do zmierzenia ściany, wnęki lub przestrzeni, w której planujecie postawić sofę lub narożnik. Wymiary często weryfikują to, że mimo chęci zakupu dużego narożnika, on po prostu się nie zmieści i lepszym wyborem okazuje się sofa.
Przy tej okazji należy sprawdzić czy mebel zostanie wniesiony do docelowego pomieszczenia.
Z doświadczenia wiemy, że wejścia i klatki schodowe mogą płatać figle Przy zamówieniu warto wspomnieć o tej kwestii, wówczas na tym etapie możemy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Po drugie funkcja spania

Przed podjęciem decyzji o wyborze danego modelu rozważ czy sofa/ narożnik będzie służył do spania? Jeśli tak, to do codziennego czy okazjonalnego? Meble przeznaczone do spania codziennego mają twardsze siedzisko w porównaniu do spania okazjonalnego. Natomiast najbardziej komfortowe siedzisko mają meble bez funkcji spania. Dlatego w tym momencie warto przemyśleć główne przeznaczenie mebla.
Do spania codziennego rekomendujemy sofy rozkładane na systemie DL, który zapewnia nam równą powierzchnię spania, pojemnik na pościel, zdejmowane poduchy oraz szybkość rozkładania. Te elementy sprawiają, że sofa jest komfortowa i funkcjonalna.

Po trzecie design 

Jaki rodzaj sofy szukasz? Nowoczesnej czy klasycznej? Do ziemi czy na wysokiej stopce? Model z ruchomymi zagłówkami czy raczej bez? Kupujemy te modele, które podobają nam się najbardziej Przejrzyj dostępną ofertę i zobacz co najbardziej przypadło Ci do gustu.

Po czwarte wnętrze

To jest najważniejszy punkt w całym opisie, a o to klienci pytają najrzadziej.
W swojej ofercie dbamy to, aby wypełnienie mebla było na najwyższym poziomie. W naszych meblach znajdziecie elementy drewna, sklejki , sprężyn, wysokiej jakości pianki poliuretanowej, pianki wysokoelastycznej, kulki silikonowej itp.
Dobrze wykonany mebel gwarantuje nam długi czas komfortowego użytkowania. Siedzenia przez dłuższy czas są sprężyste i nie zapadają się, poducha oparciowa trzyma formę i nie traci kształtu, tkanina dłużej wygląda świeżo.

Po piąte tkanina

Obecny wachlarz dostępnych tkanin jest naprawdę szeroki. Welvety, plecionki, dzianiny, floki, szenile, tkaniny z domieszką wełny i dużo dużo innych … Jak wybrać odpowiednią? Tutaj też nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Zupełnie inne tkaniny zostaną zaproponowane przez nas właścicielom hoteli i restauracji, a inne tkaniny osobom, które wybierają tkaniny na meble do swojego salonu. Polecając tkaniny naszym klientom, kierujemy się doświadczeniem, opinią innych klientów oraz sugestiami z warsztatu tapicerskiego. Te trzy elementy pozwalają nam na dobranie najlepszej opcji.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta.

 

X